اپراتوردوم قربانی هکرها شد

اپراتوردوم قربانی هکرها شد حمله هکری به حساب های اینترنتی ایرانسل و تهدید هکر به منتشر کردن نسخه دوم ابزار دسترسی به حساب ها در شبکه های اجتماعی خبری بود که دست به دست چرخید.

انجام این حمله هکری از سوی ایرانسل تایید شده و روابط عمومی این اپراتور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: این حمله هکری رخ داده است اما در مراحل ابتدایی توسط تیم امنیت شبکه ایرانسل شناسایی و دفع شد.

هکر منتشر کننده این ابزار در پیامی که به زبان فینگلیش نوشته شده گفته بود: من این باگ را اکسپلویید و عمومی کردم تا شما به هوش بیاید تا باگ را فیکس کنید، درصورت فیکس نشدن باگ تا 6/11/95 ورژن دو برنامه عمومی میشود که با آن می توان به تمام شماره ها دسترسی داشت، رکس پراگ به شما هشدار داد که این باگ را افرادی مثل من می تونن پیدا کنن و اطلاعات مردم را به خطر بندازند ولی اهمیت ندادید، تا 6/11/95 فرصت دارید باگ را فیکس کنید به هر طریقی، رکس پراگ اعلام همکاری کرد پس می تونید از آن هم استفاده کنید.

با توجه به اینکه مشترکین بسیاری از خدمات اپراتور دوم استفاده میکنند، اینگونه اخبار اعتماد مردم را در خصوص امنیت اطلاعاتشان متزلزل کرده و از انتظار می رود تیم های امنیت شبکه با قدرت بیشتری این فضا را رصد کنند.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان