به احتمال زیاد حساب کاربری رسمی پلی استیشن در توییتر هک شده است

به احتمال زیاد حساب کاربری رسمی پلی استیشن در توییتر هک شده است بر اساس آخرین توییت حساب کاربری رسمی پلی استیشن در توییتر ، به نظر می رسد این حساب کاربری توسط گروه هکری به نام OurMine هک شده باشد.

به نظر می‌رسد یک حفره امنیتی در حساب کاربری رسمی پلی استیشن در شبکه اجتماعی توییتر ایجاد شده و امنیت آن را به خطر انداخته است. به تازگی توییت عجیب و غریبی مبنی بر هک شدن حساب کاربری پلی استیشن توسط گروه هکری OurMine در حساب کاربری پلی استیشن منتشر شد. البته هم اکنون هیچ نشانه ای از این توییت در حساب کاربری PlayStation نیست و سونی به سرعت آن را حذف کرد، اما مثل همیشه این توییت نیز از چشم رسانه های معتبر خارجی از جمله انجمن نئوجف پنهان نماند. به علاوه، توییت های متعدد دیگری نیز در حساب کاربری پلی استیشن منتشر شده بودند که یکی از آن ها ادعا می کرد پایگاه داده (دیتابیس) سرورهای پلی استیشن به خطر افتاده است. به هر حال، اگر به دنبال افزایش امنیت اکانت خود هستید، هم اکنون فرصت خوبی است که به حساب کاربری شخصی شبکه توییتر مراجعه کرده و رمز عبور (پسورد) خود را تغییر دهید.

در ادامه می توانید چند توییت عجیب و غریب منتشر شده در حساب کاربری رسمی توییتر پلی استیشن را مشاهده کنید. همان طور که اشاره کردیم، هم اکنون این توییت ها حذف شده اند:

- ما نه فقط اینکه مجددا امکان دسترسی شما به حساب کاربری پلی استیشن را فراهم می کنیم، بلکه با ارائه نکات امنیتی، شما را در ارتقای امنیت این صفحه یاری خواهیم کرد.

- ما یک تیم هکری بسیار حرفه ای هستیم که برای افزایش امنیت شبکه های شما کمک خواهیم کرد و تمامی نقص ها و حفره های امنیتی را به شما نشان می دهیم.

- ما یک تیم باتجربه ای هستیم که می توانیم تمامی شبکه ها و حتی حساب های کاربری شبکه های اجتماعی را هک کنیم.

به نظر می رسد گروه هکری OurMine تنها حساب کاربری رسمی پلی استیشن در توییتر را هک کرده باشد چرا که صفحه رسمی پشتیبانی پلی استیشن در شبکه اجتماعی توییتر (Ask PlayStation) کماکان به فعالیت عادی خود ادامه می دهد. این حساب کاربری همانند گذشته به سوالات و مشکلات کاربران رسیدگی می کند و گزارشی مبنی بر هک شدن آن منتشر نشده است. در حال حاضر، شرکت ژاپنی سونی هیچ واکنشی نسبت به هک شدن حساب کاربری رسمی توییتر پلی استیشن از خود نشان نداده است. بهتر است بدانید در روزهای گذشته (۲۹ مرداد ۹۶)، نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۷ با برگزاری کنفرانس مایکروسافت آغاز شد. متاسفانه سونی به دلیل تمرکز بیشتر بر روی رویداد E3 و برگزاری مراسم اختصاصی خود یعنی PlayStation Experience، چند سالی می شود که در نمایشگاه گیمزکام شرکت نمی کند. امسال نیز سونی همچنان این سیاست خود را در پیش گرفته و Gamescom 2017 حضور ندارد. در سال میلادی ۲۰۱۱ بود که شبکه پرمخاطب و محبوب playstation نتورک در پی حملات شدید سایبری هک شد. این حملات باعث شد که شبکه پلی استیشن نتورک به مدت طولانی از دسترس تمامی کاربران و بازیکنان خارج شود و سرورهای آن به حالت آفلاین درآید. طبق بررسی کنگره ایالت متحده آمریکا در خصوص این حمله سایبری، اطلاعات شخصی بیش از ۷۰ میلیون کاربر این شبکه به خطر افتاده بود.